• Adaptačný pobyt pre ŠIESTAKOV

• Bystrá 11.-13.9.2019

Hlavné ciele, pre ktoré sme do Bystrej šli?

• Adaptovanie sa na novovzniknuté kolektívy
            • Posilnenie triednych i medzitriednych vzťahov
            • Osobnostný rozvoj, sebapoznanie a zároveň spoznanie nových spolužiakov
            • Zoznámenie sa s kolektívom, hľadanie pozície v rámci kolektívu
            • Rozvoj spolupráce, súdržnosti a pocitu spolupatričnosti
            • Spoločne strávený čas mimo školského prostredia
            • Prehlbovanie vzťahov s triednym učiteľom
            • Prevencia sociálno-patologických javov

Ako sme pracovali?

Deťom sme sa snažili sprostredkovať čo najviac zážitkov „MY AKO SKUPINA“ prostredníctvom psychologicky vedených aktivít s reflexiou, ale aj prostredníctvom aktivít, ktoré spolu v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu nemajú možnosť zažiť.
            Aj vďaka takto vyskladanému programu, mali možnosť vyniknúť aj deti, ktoré bývajú niekedy v kolektíve prehliadané, prípadne v ňom ešte nemajú vybudované pevné miesto.
            Veľkou súčasťou celého nášho pobytu bola aj neustála interakcia s triednymi učiteľmi a odbornými zamestnancami, ktorí boli živou spätnou väzbou pre deti „tu a teraz“ a ktorých vedenie deťom pomáhalo formovať vhodné vzorce správania a reagovania jeden na druhého. K takémuto formovaniu dopomáhalo aj oceňovanie detí navzájom, ktoré bolo súčasťou každého dňa.

Adaptačný pobyt našich šiestakov