• Olympiáda Accelium 2024 - PRIHLASOVANIE do 15.5.2024

• Olympiáda Accelium 2024 je opäť tu!

Pre žiakov našej školy je registrácia na Olympiádu bezplatná.

Ak máš chuť sa zapojiť, odklikni v Edupage prihlasovaciu anketu. Prihlasovanie je možné do 15.5.2024.

Súťaže sa môžu zúčastniť žiaci 1. - 8. ročníka.

Ak Ťa baví učiť sa na vlastných chybách,Tak táto Olympiáda je aj pre Teba...

Viac nájdeš na oficiálnej stránke usporiadateľa:https://www.epartners.sk/accelium-olympics/

Radi privítame aj nováčikov.

Neváhaj a ukáž, čo je v Tebe!

• TOMÁŠKO POTREBUJE NAŠU POMOC

• Milí amosáci,

sme tu s májovou výzvou.

V priebehu roka sme mali viacero aktivít, pri ktorých sme sa presvedčili, že najkrajší dar je ten, ktorý darujeme. Počas tohto školského roka sa nám podarilo pomôcť deťom v Afrike zaplatiť školské obedy, pomáhali sme ľuďom bez domova, vyčarili sme úsmev seniorom, pretože sme im dali najavo, že nám na nich záleží... Začali sme si viac  všímať ľudí okolo nás a zistili sme, že vieme svet meniť k lepšiemu. A že keď sa spojíme, vieme aj malými skutkami lásky robiť veľké veci.

V máji by sme radi spoločne pomohli Tomáškovi.

Možno ho poznáte. Je žiakom zo susednej školy. Má rád prírodu, zvieratá, rád hrá na klavíri... Avšak je chorý. Bojuje s vážnou chorobou, ktorá sa volá spinálna svalová atrofia. Chlapec, ktorý by najradšej hral futbal s kamarátmi je odkázaný na pomoc pri všetkom, čo robí. Nedokáže chodiť. S veľkou námahou sa snaží robiť aspoň toľko, čo vládze. Keďže sa mu jeho zdravotný stav zhoršuje, nevládze už ani toľko sedieť ako pred tým a preto by potreboval špeciálny polohovateľný vozík. Pretože vidíme zmysel v tom byť vnímavý v rámci komunity a pomáhať si navzájom, rozhodli sme sa ako škola pomôcť.

1. Ak to tak so svojimi rodičmi cítiš, budeme radi, keď sa zapojíte do finančnej zbierky na portály ĽUDIA ĽUĎOM https://www.ludialudom.sk/vyzvy/15656 a prispejete do finančnej zbierky. Do kolónky „darca“ môžete pred svoje meno napísať „ámosák“.
              2. 27. mája, 2024 prebehne finančná zbierka na škole. V rámci vyučovania budú chodiť označené ámosáčky s pokladničkou po triedach. Následne sa finančná čiastka pošle cez portál ĽUDIA ĽUĎOM na Tomáškovu výzvu.

Prispieť do Tomáškovej zbierky sa dá do 31.mája, 2024.

Ďakujeme.

• ZBER PAPIERA  v dňoch  20.5.- 31.5.2024

• Milé deti, žiaci, rodičia,

aj tento školský rok bude prebiehať tradičný ZBER PAPIERA

Kedy?            v dňoch  20.5.- 31.5.

v popoludňajšom čase  od 15,00 - 17,00 h.

Ako sa môžem zapojiť?

» aktívne zbieram a pripravujem papier

» knihy si pripravím bez tvrdých obalov

»  pevne viažem balíky po  cca  5 - 7  kg

(do školy neprinesiem voľný papier vložený v krabici, vo vrecúšku , v mechu, ..

» nezbieram a neprinášam kartóny

V prípade otázok sa obrátim na svojho triedneho učiteľa, alebo p. učiteľku Trebulovú - koordinátorku zberu.