• Grafika predného obalu mlieka Brejky
            • Školské mlieko - oznam o obnove dotácie

• „Vážené vedenie školy, milí rodičia,

vďaka promptnej reakcii Ministerstva pôdohospodárstva a verejnému prísľubu ministra  navýšiť dotáciu na Školské mlieko pre školský rok 2022/2023 opätovne od
              17.2.2023 spúšťame predaj dotovaných mliečnych výrobkov RAJO.

Nevyhodnotili sme zvýšený záujem detí o mlieko správne, vyčerpali sme
              prostriedky z programu na dodávku dotovaného mlieka do škôl skôr a včas sme to
              smerom k MPRV SR nekomunikovali.

Veľmi si tento prístup ministerstva vážime a Vám ďakujeme za trpezlivosť počas riešenia vzniknutej situácie.

Tím školské mlieko RAJO s. r. o.“

Zdroj: RAJO_.pdf

• Rodina je základ

• „Pani učiteľka, na Slovensko príde z Ameriky moja sestra aj so svojím mužom! A ide bratovi na svadbu. Do Dánska! Ale ja tam nejdem, musím byť doma. Chápete?“ nechá sa počuť jedna moja žiačka. V jej tvári však vidím radosť z toho, že sa rodina po dlhšej dobe opäť stretne. „Počuj, Pauli, a nespýtaš sa ich, či by nám neprišli na hodinu angličtiny?“ počujem zrazu seba. Moja silne emočná osobnosť zase raz nesklamala a ja som zareagovala čisto impulzívne a bez premýšľania. Na angline už dlhšie preberáme tému RODINA a mať na hodine native speakra je vždy velikánsky bonus pre deti ... tak snáď to nejako skĺbim, povedala som si v duchu. Paula však na druhý deň nič nevravela a na tretí deň na mojej hodine ani nebola, keďže bola na exkurzii. Čo však čert nechcel (alebo anjel chcel), stretli sme sa na obede v jedálni. Pribehla, oznámila mi, že sestra s mužom prídu a nech jej poradím, o čom majú hovoriť. No učebný plán stlčený na kolene, čo vám budem hovoriť. Moja predstava bola mať voľnú diskusiu o živote ďaleko od rodiny. Večer som si však k tomu sadla a premyslela všelijaké varianty toho, akým smerom sa môže hodina uberať. Čo ak sa deti nebudú nič pýtať? Čo ak naši hostia nebudú mať o čom hovoriť? Pripravila som si teda sama otázky. Aj skupinovú prácu, do ktorej by som „v čase núdze“ zapojila našich hostí. Aj kvíz som mala pripravený ...