• Rodina je základ

    Rodina je základ

    03.03.2023 17:44
    „Pani učiteľka, na Slovensko príde z Ameriky moja sestra aj so svojím mužom! A ide bratovi na svadbu. Do Dánska! Ale ja tam nejdem, musím byť doma. Chápete?“ nechá sa počuť jedna moja žiačka. V jej tvári však vidím radosť z toho, že sa rodina po dlhšej dobe opäť stretne. „Počuj, Pauli, a nespýtaš sa ich, či by nám neprišli na hodinu angličtiny?“ počujem zrazu seba.
   • Modelový mesiac ... alebo zopár príbehov o tom ako to naozaj funguje na našej škole.

    Modelový mesiac ... alebo zopár príbehov o tom ako to naozaj funguje na našej škole.

    13.11.2022 18:20
    Odchádzam z jednej z porád. Vonku svieti príjemné jesenné slnko. Teda, už len jeho zbytky, keďže porada sa natiahla a ja vchádzam domov takmer za šera. V hlave ma neustále prenasleduje jediná veta: „Robte len toľko koľko vládzete.“
   • Nová vizuálna identita školy

    Nová vizuálna identita školy

    07.09.2022 17:55
    • Do nového školského roka vstupujeme v novom šate! S čerstvou vizuálnou identitou školy prichádza aj aktualizovaný dizajn našej stránky.
   • Začínameee ... 2022/2023

    Začínameee ... 2022/2023

    05.09.2022 17:10
    „Príjemný začiatok školy želám!“ zakričím na rozlúčku Ninke, mojej susedke. Spod kapucne jej trčia zamotané kučery a do šera podvečernej soboty blikajú čiernou linkou namaľované hnedé oči. „Uh, dík,“ vybafne na mňa tak typicky tínedžersky, deviatacky -  znudene, rozpačito, s obavami, aj so štipkou vzdoru. „Neboj, potrvá to iba 10 mesiacov,“ skúšam odľahčiť situáciu. Ninka sa ledabolo usmeje, otočí sa mi chrbtom a odkráča na koniec ulice, aby mi zmizla z dohľadu.