• Exkurzia III. A a IV. C

• 23.10.2013 14:09
        • V stredu 16. 10. Sme išli zo školy na exkurziu. Ako prvé sme išli do Papierničky Petrus  v Prietrži.
        • Exkurzia III. A a IV. C

V stredu 16. 10. Sme išli zo školy na exkurziu. Ako prvé sme išli do Papierničky Petrus  v Prietrži. V tejto papierničke sa vyrába papier ručne. Z prednášky sme zistili veľmi veľa. Napríklad, ako sa vyrába papier. Povedali nám, že papier sa vyrába z bavlny, ľanu, vlákna a z buničiny. Zistili sme aj, že prvý papier sa vyrobil v Číne v roku 105. Po prednáške sme si ručne vyrobili kvetinkový papier.
          Z papierničky sme cestovali na Bradlo. Pri mohyle M. R. Štefánika sme sa rozbehli a začali sme skúmať hrobku. Po skúmaní sme sa išli dole najesť a aj trochu oddýchnuť.
          Po odpočinutí sme odišli do Parku miniatúr v Podolí. V parku sme videli miniatúry hradov, zámkov, kostolíkov a iné zmenšené vzácnosti. Všetci sme sa snažili nájsť najväčšiu a najmenšiu miniatúru. Na záver sme sa všetci vrhli do obchodu so suvenírmi.
          Na záver sme všetci nastúpili do autobusu a s veľkým zážitkom sme išli domov.

Slávka Štohlová, IV. C