• Rovesnícke vyučovanie

• 04.12.2014 21:45
        • Deň po 17. novembri sme umožnili našim ôsmakom a deviatakom vyskúšať si hodinu pred tabuľou a „za katedrou“. Bolo to ďalšie  rovesnícke vyučovanie  po pilotnom obrátenom dni v minulom školskom roku.

Žiaci sa zodpovedne  porozdeľovali do dvojíc či trojíc a dohodli sa s vyučujúcimi v triedach od materskej škôlky až po piaty ročník. Určili si, čo budú „robiť“ . Hlavnú tému si zvolili spolu s vyučujúcim. Aktivity aj pomôcky si pripravili  vo vlastnej réžii. Tešili sa  hlavne mladšie ročníky našich žiakov. Hovoria o tom  ich odkazy pre veľkáčov:

„Mne sa páčilo, jak sme písali mínus a plus s Vikinkou.“

„Mne sa páčilo, ako sme sa zoznamovali.“

„Bola s tebou zábava a dostali sme konečne úlohu.“

„Mne sa páčilo, že  nám dala pracovné listy.“

Dovolila som si napísať z odkazov pre Vikinu z deviateho ročníka. Pridám ešte z iných odkazov:

„Ďakujeme, že ste nás učili. Ahoj Ela, dobre si nás učila.   Ďakujeme za vyučovanie, dobre ste nás učili.“ – žiaci zo 4. A.

„Dobre ste nás učili nové učivo“ – deti z 3. B

„Boli ste super v 4. B z 8. A.“

Verím, že to naozaj  bolo super. Určite bude aj budúci rok. Patrí  to k životným zručnostiam – vedieť zaujať, prezentovať,  zreteľne a intonačne správne rozprávať pred poslucháčmi.

Maja Dolnáková