• Také malé, malinké predčasné Vianoce pre psíky v útulku

• 26.10.2015 18:54
        • „Mami, dnes boli u nás v triede také veľké dievčatá a mali takú krabičku s peniažkami pre zvieratká. A ty si mi nedala žiadne euro a ja som im nemala čo do tej krabičky dať aj keď som veľmi chcela. Mami, ...“, pokračovala moja dcéra vo svojom monológu, ktorý som náhle prestala vnímať. Moju schopnosť vnímať jej slová prehlušili moje myšlienky. Ako som len mohla zabudnúť, že v škole bude zbierka? Pri tom všetkom, čo sa jej snažím vštepiť do života zaberajú láska k zvieratkám, súcit so slabšími a empatia popredné priečky. Našťastie sa zbierka konala aj na druhý deň. Tie veľké dievčatá spolu s ostatnými členmi školského parlamentu celý deň nádherným spôsobom na pár minút narúšali chod vyučovacích hodín. Zaklopali, pozdravili, vošli, povedali čo mali na srdci a s vlastnoručne vyrobenou krabičkou oblepenou obrázkami zvieratiek z útulku (handmade je predsa in) čakali na finančné príspevky vyše 600 žiakov našej školy. Vidieť suverénnych ôsmakov vzdať sa posledných drobných z vrecka pošteklilo na srdci.
        • Keby som bola kameraman, urobím o pár dní nasledovný zostrih: žiaci nosiaci väčšie či menšie vrecia s granulami, konzervy naplnené mäskom pre psíky, deky, hračky. Zástupcovia parlamentu pripravujúci benefičný bufetík ... nosiac lavice, chystajúc servítky, tácky, kávu, čaj, džús, kakao, chlebíky, servírujúc slané aj sladké koláčiky od výmyslu sveta. Obetavé maminy, babičky, aj učiteľky pečúce tieto dobroty neskoro večer pred akciou, čím neskutočne podporili benefičný bufetík. Śéfku parlamenťákov, jednu z radov učiteľov, zachraňujúc svoj cheesecake, z ktorého puding urobil premet pri nešikovnom manévri. Deviataci, ktorí pri obsluhe v bufetíku vyliali značný obsah termosky a snažili sa to zamaskovať dvoma papierovými vreckovkami. Desiatky detí, ktoré mali z občerstvenia neskutočnú radosť a chvastali sa jeden pred druhým svojimi úlovkami z bufetu. Zelený kučeravý šalát z vegetariánskeho chlebíka, na ktorý som takmer stúpla pred jednou zo siedmackých tried. Strih! Rola kameramana končí.

Keby som pracovala na štatistickom úrade, napíšem nasledovný zoznam:

• 3 októbrové dni - finančná zbierka pre Slobodu zvierat
          • 1 x benefičný bufetík
          • 272,30 eur vyzbieraných počas celej akcie
          • OOOBROVSKY dobrý pocit z toho, že to celé dobre dopadlo ... nevyčísliteľný
          • aróma z granúl, ktoré sme pár dní skladovali v zborovni ... na nezaplatenie  J
          • 1 x dodávka z útulku na Poliankach, ktorá si prišla prevziať a odviezť kilá papanice zakúpenej z vyzbieraných financií

Keby som bola psíkom, zaštekám jedno veľké ĎAKUJEM.  ;-)

Mgr. Petra Mókošová