• Moje pocity zo súťaže Šaliansky Maťko od Annamária Mlynarčíková zo VI.B

• 18.07.2012 21:59
        • Keďže som  v Bratislave len od leta, túto súťaž som absolvovala prvýkrát.
        •

Keďže som  v Bratislave len od leta, túto súťaž som absolvovala prvýkrát. Nemyslela som si, že vybraný text zvládnem, keďže to bolo pre mňa niečo nové. Spočiatku som sa mu venovala dosť málo, čo ma aj neskôr mrzelo. Na školskom kole bola veľmi príjemná atmosféra,  svietil vianočný  stromček .Bol veľmi zvláštny, taký nezvyčajný, no veľmi sa mi páčil a to len umocňovalo atmosféru, ktorá na tejto súťaži vládla. Pred tým, ako som mala vystúpiť,  som  mala aj trochu trému ale nejako som ju prekonala. Keď pri vyhodnotení porota vyhlásila moje meno ako jednej z postupujúcich, neverila som vlastným ušiam. Bolo to pre mňa veľkým prekvapením a vôbec som to nečakala. Keďže som žiačkou na ZŠ Hubeného veľmi krátko, o to viac ma to potešilo. Na obvodné kolo som sa veľmi tešila, no pripravovala som sa naň aj s veľkým rešpektom. Noc pred súťažou som sa len prehadzovala a bola som plná očakávaní. Organizátori súťaže boli veľmi milí. Hneď v úvode nás vyzvali, aby sme nemali trému, čo bolo pre súťažiacich určite motivujúce. Svoj text som sa snažila predniesť  ako najlepšie viem. Hoci som nedostala žiadne ocenenie, v žiadnom prípade ma to neodradilo od ďalších súťaži podobného žánru. Práve naopak! Vnímam to ako veľkú skúsenosť a verím, že našu školu budem  úspešne reprezentovať aj v budúcnosti.

Annamária Mlynarčíková VI. B