• Bezpečne na bicykli

• 16.06.2016 23:03
        • V súvislosti s narastajúcou populáciou v MČ Bratislava - Rača stúpa aj motorizovanosť jej občanov. Mnohí rodičia využívajú alternatívne dopravné prostriedky na cestu do školy, v čom ich podporujeme aj na Hubenke. V ZŠ s MŠ J. A. Komenského sme zriadili pre deti kolobežkáreň na odkladanie skateboardov, kolobežiek či iných bezmotorových prostriedkov slúžiacich na dopravu do školy. Okolo budovy sme umiestnili stojany pre bicykle.
        • V areáli školy sa nachádza priestor, ktorý sme sa rozhodli využívať na výučbu dopravnej výchovy.  Existujúcu plochu bolo treba upraviť. Terén nebol vyrovnaný, pôvodný asfalt obsahoval trhliny a preliačiny, na ktorých hrozil úraz. Rozhodli sme sa problém vyriešiť!

Od marca sme sa pustili do práce. Podarilo sa nám zabezpečiť výmenu starého asfaltu, zakúpili sme učebné pomôcky ako dopravné značky, semafory, bicykle, kolobežky,  prilby..., na ktoré škola získala finančné prostriedky v rámci projektu Bezpečne na bicykli od Nadácie Volkswagen. Projekt je zameraný na zvýšenie povedomia detí o bezpečnosti na cestách, nakoľko aj ony sú účastníkmi cestnej premávky - či už ako chodci alebo ako cyklisti. Je pre nás dôležité, aby naši žiaci zvládli zásady bezpečného správania na ceste a následné tieto vedomosti využívali v praktických situáciách.

Tešíme sa, že nové dopravné ihrisko bude slúžiť žiakom aj v budúcnosti nielen na výučbu,  ale aj pre potreby školského klubu detí.

PaedDr. Elena Bolfová