• Správa z OSJL od Michaely Gregorovičovej z VIII.A

• 18.07.2012 22:02
        • V stredu 1.12.2010 sa na našej základnej škole Hubeného 25 uskutočnilo Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka.
        •

Škola bola naladená vianočnou atmosférou a takto privítala súťažiacich z celého obvodu Bratislavského III.

Porota spolu s pani riaditeľkou nás privítali v žiackej knižnici, kde na nás už

čakalo občerstvenie s nápojmi.

Čas pomaly plynul a nervozita súťažiacich narastala. Porotkyne si nás po organizačných pokynoch zavolali do mediálnej učebne na písomnú časť. súťaže. Vylosovali sme si poradové čísla a zaznela veta: „Môžete začať písať!“.

Druhé kolo olympiády bola ústna časť. Tá sa konala v krásne vianočne vyzdobenej spoločenskej miestnosti. Tam sme prezentovali svoj talent rétoriky.

Po odznení posledného súťažiaceho sa trojčlenná porota odobrala vyhodnotiť naše výkony.

Ako žiačka školy, ktorá súťaž organizovala, som počas čakania na výsledky, vyzvedala od súťažiacich, aké sú ich pocity. Všetci boli príjemne naladení z celkového priebehu olympiády.

Prišiel čas vyhodnotenia. Slávnostne nám odovzdali diplomy a odmeny, pogratulovali a poďakovali za účasť.

Potom sme sa všetci pobrali domov. Niektorí šťastní viac, niektorí možno menej. Ja som skončila na 3. mieste, čo bolo aj pre mňa veľmi milým prekvapením.

Chcela by som sa poďakovať pani učiteľke Hanákovej a pani učiteľke Bodlákovej za skvelú prípravu.

Michaela Gregorovičová, VIII.A