• EUROCAMP v Brne

• 27.04.2017 22:12
        • ZŠ s MŠ Jána Amosa Komenského z Hubeného 25 je zapojená do rôznych projektov. Jedným z nich je aj medzinárodný projekt EUROCAMP. V apríli sa ho zúčastnili deti z 5 krajín (Česká republika, Španielsko, Slovinsko, Rakúsko) vrátane nás - Račanov.
          Cieľom tejto akcie je spriatelenie škôl medzi sebou a predstavenie svojej krajiny. Tohtoročný EUROCAMP sa konal v Českej republike, v partnerskom meste Bratislavy – v Brne.

• Po príchode do Brna sme sa presunuli na Magistrát, kde nás privítal samotný pán primátor a riaditeľ  našej partnerskej školy v Brne zo ZŠ s MŠ  na Chalabalovej,  dr. Vladimír Moškvan. Ďalším pôsobiskom našej návštevy sa stala hosťujúca škola. Po skvelom obede sme sa premiestnili do telocvične, kde sa uskutočnili prezentácie všetkých zúčastnených krajín a ochutnávka ich tradičných jedál, ktoré si zúčastnené národy pripravili vo svojich stánkoch. Zvyšok dňa sme pretancovali na party, kde bolo o zábavu perfektne postarané. Eurocamp pokračoval výletom na hrad Špilberk. Spoznávali sme jeho minulosť. Páčilo sa nám aj v celom historickom centre. Priniesli sme si veľa krásnych spomienok.

Výjazd do Brna sme si nesmierne užili a radi by sme si ho zopakovali.

Barbora Mikulova

ZŠ s MŠ J. A. Komenského