• Z tréningu Žiackej školskej rady

• 07.03.2018 22:47
        • Stretnutie parlamenťákov sa začalo prvou vyučovacou hodinou počas ktorej, sme vyjadrili svoje pocity a očakávania od  stretnutia. Rozdelili sme sa do štyroch skupín podľa nálady. Náladu vyjadrovali obláčiky s rozličným počasím.

• Stretnutie pokračovalo spoznávacou aktivitou, keďže zastúpenie žiakov v parlamente je naozaj veľké a nie všetci sa navzájom poznáme. Táto činnosť spočívala v rozostavení sa do dvoch kruhov, jedného vnútorného a jedného vonkajšieho. Osoby oproti sme sa mali spýtať predom vylosovanú otázku.

Počas nasledujúcej, aktivity sme si zvolili predsedu, ktorý nás bude zastupovať, preberali sme tiež organizáciu samotného parlamentu a na záver bloku sme zložili nami vytvorený sľub parlamenťákov.

Poslednú časť stretnutia sme strávili v skupinách, ktoré sme vytvorili podľa toho, akú farbu vrchnáčiku sme si vylosovali. V týchto skupinách sme spoločne preberali plán činností práce a celé stretnutie sme zakončili diskusiou o najbližších akciách, do ktorých bude zapojená naša škola.

Barbora M.