• BENEFIČNÝ BUFET.  AKO TO CELÉ DOPADLO?
        • BENEFIČNÝ BUFET. AKO TO CELÉ DOPADLO?

• 12.04.2018 21:07
        • Opäť Ťa zdravia parlamenťáci. Naposledy sme písali o tom, ako sme spríjemnili dôchodcom aj sebe jedno dopoludnie, teraz prezradíme, ako dopadla akcia „ Benefičný bufet“.

Sme veľmi radi, že sa táto akcia uskutočnila aj tento rok. Síce sa nekonala 4. októbra, kedy je Svetový deň zvierat, podarilo sa nám ju nakoniec uskutočniť 1. februára.

• A čo je vlastne „benefičný bufet?

Akcia, v rámci ktorej parlamenťáci oslovia svojich spolužiakov, či by nemali záujem zapojiť sa a prichystať doma nejaké občerstvenie, či už sladké alebo slané, ktoré sa v určený deň prinesú do školy a počas veľkej prestávky po tretej hodine budú predávať na predstaničnom námestí. Je to celkom obľúbená akcia, keďže na škole nemáme stabilný bufet, tak žiaci majú možnosť si spestriť desiatu a navyše má dobrý úmysel – za všetky utŕžené peniaze nakupujeme potravu pre psy a mačky v útulkoch.

Veľmi by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí doma trávili čas prípravou dobrôt, aby sme vôbec mali čo predávať. Takisto tým, ktorí pripravili plagáty a rozhlasové vysielanie, aby sa táto informácia rozchýrila a akcia bola úspešná. Hlavne však kvôli zvieratám, ktoré majitelia z rôznych dôvodov nechcú, ocitnú sa na ulici a rôzne útulky a dobrovoľné organizácie sa im snažia pomôcť. Tešíme sa, že aj my sme mohli pridať ruku k dielu.

Keď konečne nastal deň akcie, všetci sme pracovali ako včeličky - chystali sa stoly, krájali koláčiky...Všetko sa muselo rozložiť a nesmeli chýbať ani cenovky. Potom sme už len vo vytržení, ale s úsmevom, čakali na našich zákazníkov.

Ako to skončilo? Všetko sa minulo, predalo a my sme tak v sume 126,86€ mohli nakúpiť krmivo pre zvieratká.

Benefičný bufet bol spojený aj so zbierkou. Žiaci mohli nosiť krmivo (granulky, konzervy, žuvacie kostičky, mlsky..), hračky, obojky, vodítka, ale aj deky, šampóny... Naozaj sme nadšení, že sa naša kancelária na istú dobu naplnila množstvom kvalitných granúl a iných potrebných vecí.

Každý rok, čo sa uskutočňovala zbierka, sme zvykli podporiť útulok Slobody zvierat na Poliankach, tentokrát sme sa rozhodli pomôcť na dvoch rôznych miestach. Pani učiteľka Brezovičová sa ochotne ponúkla a časť vecí odviezla do Privátneho útulku v Kopčanoch. A pani učiteľky Antálková a Hanková odviezli zvyšok do Združenia ochrancov a priateľov zvierat v Orechovej Potôni.

Na záver by sme chceli ešte raz v mene všetkých parlamenťákov aj za zvieratká poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili. Bez vás, by sme nemohli pomôcť tam, kde to naozaj potrebujú.