• Správa z Dňa Bezpečného Internetu.

• 04.06.2019 22:26
        • Dňa 5.2.2019 sa na našej základnej škole J.A.Komenského v Bratislave uskutočnila akcia venovaná téme Bezpečnosť na Internete.
        • Tejto akcie sa zúčastnili študenti šiestych ročníkov a pod vedením lektorov sa venovali témam počítačových hier, nebezpečným stránkam na internete a kyberšikanovaniu.  Žiaci sa zhodli na tom, že ponúknuté témy boli zaujímavé a prínosné a každý z nás si tam našiel niečo, čo ho zaujalo, keďže sme free wifi generácia. Dôkazom toho boli aj rozhovory, ktoré pretrvávali aj po skončení dňa a naše pokusy vyhľadať na internete falošné stránky, čo bola tiež jedna z tém, ktorej sme sa venovali. Určite sme získali informácie o tom, ako rozpoznať to, čo je a nie je bezpečné na internete, ako využiť počítačové hry vo svoj prospech, ako si udržať zdravie, keď celý deň gamblíme za počítačom a ako sa zachovať keď sme svedkami alebo obeťami kyberšikanovania.

Silvia, Lenka, Lucka, Vanda

Niektorí z nás sa rozhodli aj zverejniť svoj názor na túto akciu. Tu je ich spätná väzba.

„Celkom sa mi to páčilo. Bolo to poučné a zábavné. Najviac sa mi páčil kvíz na konci“

„Ďakujeme za výborné témy J Dokážeme sa teraz lepšie obrániť proti šikane a vieme pomôcť. Máme známosť aj o rôznych iných veciach a sme za to vďačný.“ – Saška

„Naučila som sa ako rozpoznať falošnú stránku od reálnej“ – Máša

„Bolo to veľmi náučné a naučila som sa nedôverovať niektorým stránkam na internete. A aj ktoré hry sú lepšie a zmysluplnejšie“ – Meliss

„Najlepšie boli info o hrách, bolo to fajn. Nech to je ešte raz.“