• Boli sme na hokeji

• 05.01.2013 13:24
        • Sme plní z dojmov z futbalu a ešte viac zo včerajšieho hokeja.

Sme plní z dojmov z futbalu a ešte viac zo včerajšieho hokeja.
          Verili sme, že Slovanisti vďaka nášmu fandeniu vyhrajú a tak sa aj po poslednej tretine stalo. Slovan – Jekaterinburg 3:1.
          Príbeh sa začal u žiačky našej školy Karolíny Lesniewskej, ktorá po futbalovom zápase prišla za mnou, či takým spôsobom ako na futbal, nemôžeme ísť aj na hokej.
          Mala teda za úlohu preskúmať podmienky. Požiadavky preskúmala, spísala, prišla prekonzultovať ... a ďalej?
          Napísala projekt, vďaka ktorému sme účasť na zápase vyhrali.

Deti pred školou čakal autobus, čo vozieva hokejistov, darčeky v podobe slovanistických šálov, osobitný sektor na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu hneď pri plexiskle.

Prvé dve tretiny boli bezvýsledné, tretia tretina bola však veľmi vzrušujúca. Slovanisti dali dva góly, tretí padol zo strany Rusov a posledný dorazil do brány 3 sekundy pred koncom zápasu od domácich.

Počas jednej z reklamných prestávok prezentovali ďalší zápas v nedeľu. Okamžite sa jeden z mladších žiakov s nadšením v očiach pýtal, či ideme aj v nedeľu.
          S výbornou náladou sme sa vďaka víťazstvu vracali domov.
          O ďalšom nadšení detí zo zápasu som mohla ešte v ten večer čítať na ich FB profiloch.
                                                                                                                                                      PaedDr. Elena Bolfová