• Tréning parlamenťákov

• 05.01.2013 17:39
        • Stretnutie parlamenťákov pod vedením Mirky Kumančíkovej,  psychologičky z CPPPaP spolupracujúcou s našou školou, sa nieslo v duchu prípravy na deň otvorených dverí.
        • V poradí druhý tréning parlamenťákov bol naplánovaný na 11.decembra 2012, tesne pred Luciami. Aj následné Lucie boli podujatím , ktoré  pripravovali parlamenťáci pre svojich spolužiakov spolu  s pani Elenkou Bolfovou.

Pripravovaný tréning komunikačných zručností sa uskutočnil v priestoroch Centra PPPaP . V týchto priestoroch sa cítime veľmi príjemne,  a hlavne,  je to hneď za rohom školy.
          Stretnutie pod vedením Mirky Kumančíkovej,  psychologičky z CPPPaP spolupracujúcou s našou školou, sa nieslo v duchu prípravy na deň otvorených dverí. Hlavne rozvoju komunikačnej istoty našich žiakov v rozhovoroch s inými. Veru, aj komunikácia podlieha určitým pravidlám a tie sú do života rovnako dôležité, ak nie dôležitejšie , ako mnohé iné vedomosti.  Sústredili sme sa na slovnú zásobu, formulovanie  viet  a vynechávanie zbytočných pomocných slovíčok, ale  tiež aj na reč tela. Vytvárali sme si databázu materiálov o niektorých učebniach, priestoroch, aktivitách našej školy, ktoré môžu použiť hostitelia pri prezentácii školy. A ako ukazujú fotky, v skupinách sa tvorilo  veselšie a ľahšie ako osamotenému jednotlivcovi.
          Druhú časť tréningu sme venovali zdokonaľovaniu komunikácii medzi deťmi samotnými, či v škole či niekde neskôr v živote. Drobnými vetnými barličkami máme možnosť ovplyvniť atmosféru rozhovoru so spolužiakom, rovesníkom aj starším.  Myslím, že sa to parlamenťákom môže zísť aj neskôr v živote.

Mária Dolnáková, koordinátor ŽŠR

Fotky z tréningu sú zoradené v prezentácii.