• Stopy v snehu

• 04.02.2013 20:31
        • Prvého februára prišla do materskej školy navšteva  z Envirosvetu a zaujala našich škôlkarov témou „Stopy zvierat".
        •

Prvého februára nás v materskej škole navštívila pani z Envirosvetu s témou „Stopy zvierat". V tejto aktivite deti rozlišovali stopy v blate alebo v snehu. Rozpoznávali tam kopýtka (srnky, jeleňa, koňa, kozy, ovce), labky a pazúry. Deti sa rozprávali o tom, aké zvieratko žije v lese( napríklad pomocou eskrementov, stôp, zvukov, ohryzenej kôry stromov a domčekov), a čím sa tieto zvieratká živia. Deti odtláčali stopy zvieratiek a museli ich správne priradiť k obrázkom zviera ako divé prasa, bažant, ježko, medveď, vlk a srnky. Deti sa nakoniec prešli po chodníku a hádali komu patrí stopa.

Andrea Konečná