• Spanie v škole

• 04.04.2013 21:59
        • Keď piataci spali v škole, boli šťastní...
        •

Na začiatku nám pani učiteľka oznámila, že budeme spať v škole. Všetci sme boli natešení ako blchy. Kládli sme si otázku: „Čo budeme asi tak robiť?“

Vo štvrtok o 17:00 sme sa všetci zhromaždili v 5.B triede. Pani učiteľka nás oboznámila s programom. Nafúkali sme postele a nezabudli sme ich aj vyskúšať. Potom sme išli trénovať na projekt VIVA MUSICA. Boli sme šťastní, lebo sme dostali novú pesničku. Zaspievali sme si aj iné pesničky, ako napríklad JÓÓJ MAMO, ktorú majú radi naši chalani. Po speve sme si išli pripraviť večeru. Ešte predtým sme si sem tam dali nejaký keksík. Pizza, ktorú sme si všetci spolu pripravili nám veľmi chutila.

A konečne sa mohla začať nočná hra. V skupine som bola s mojou naj kamarátkou Aničkou , Andrejom a s Adamom. Mali sme hľadať indície, ktoré boli poschovávané na rôznych miestach. Boli ukryté  v učebniach, v zborovni ale aj dole vo vestibule.  Všetky indície sme si museli uschovať, aby sme potom mohli napísať tajné heslo, ktoré nám vzniklo po pospájaní všetkých písmeniek. We love our school – toto bola jedna z viet, ktorá nám vyšla.

Keď sme skončili nočnú hru, išli sme si umyť zuby a ľahnúť si do spacákov. Chvíľu sme sa rozprávali a potom sa zhaslo. Všetci sme sa zobudili o 6:00. Poschovávali sme si všetky veci, povyfukovali postele a naraňajkovali sme sa. Potom sa už začalo vyučovanie. Po dvoch hodinách sme sa vybrali do Reduty. Koncert bol nádherný. Hrali skladbu od Wolfganga Amadeusa Mozarta - OVERTURE.

Napokon sme  sa vrátili do školy a nikdy nezabudneme na zážitky, ktoré sme prežili pri spaní v škole.

Na záver by som sa chcela poďakovať našim trom pani učiteľkám: Jančinovej, Janíčkovej a Hergottovej, vďaka ktorým sme toto všetko pekné mohli prežiť.

Mária Vančová V.B