• Štvrtá bé v ŠvP

• 25.05.2013 17:57
        • IV.B zažila v škole v prírode mnoho zaujímavého. Čo si o tom myslia Matejko, Janko a Lucka?
        • Hrebienok vo Vysokých Tatrách

Hrebienok je veľmi významný bod pre turistov. Dá sa odtiaľ
          ísť na rôzne túry. Nachádza sa pod Slavkovským štítom vo
          Vysokých Tatrách. Je tam aj lyžiarsky svah, ale už asi nefunkčný.
          Môžeme sa tam dostať zo Starého Smokovca pozemnou lanovkou
          alebo aj pešo. Z Hrebienka sa dá zísť dolu po asfaltovej ceste na
          kolobežke a jasné, že aj pešo a našou známou pozemnou
          lanovkou. Na Hrebienku sa nachádza aj hotel. Volá sa
          Hrebienok. Pod' tam aj ty s rodičmi a dobre sa obleč. Je tam
          krásne.
          Matej Chovanec

Opekačka

V piatok podvečer sme v ŠVP robili veľa aktivít,ale naviac sa mi páčila "OPEKAČKA".
          Pozerať sa oheň v strede ohniska a na mojich spolužiakov so špekačkami, ma nielen nudilo, ale aj vzbudzovalo vo mne hlad.
          Keď už niektorí začali jesť, bolo to ešte horšie. Ale zrazu- som sa dostal na rad!  Tak hrozne som sa tešil, no špekačka nie a nie sa upiecť. A konečne! Mohol so jesť! Lenže to som nevedel, že budú ešte šišky. Keď som už zjedol štyri, neodolal som ani poslednej piatej maličkej šištičke. Odchádzali sme, a ja som bol už veľmi unavený, ale predsa som zvládol zabudnúť "maratón" do Villy Horec.
          Ján Gajdoš

ŠVP VÝLETY BOLI SUPER
          V škole v prírode  boli  výlety  super !
          Pýtate sa prečo?
          Lebo tam bola zábava !
          A aká sa dozviete hneď !                                                                                                                                                   V pondelok sme vyrazili asi o 7:00 hodine cestovali sme asi 5 hodín .                                       Keď sme prišli k vilke, dali nám karty od izieb  a ubytovali sme sa .                                                             Deň po príchode sme išli na prvý výlet do Tatranskej Polianky. Keď sme prišli hore k lesu, najedli sme sa pri značke : POZOR ZVÝŠENÝ POČET MEDVEĎA HNEDÉHO plus k tomu sme v kríkoch počuli divú sviňu, ktorá sa našťastie vystrašila a utiekla.
          Na tretí deň sme išli vlakom do Starého  Smokovca . Z vlakovej stanice sme pešo išli k lanovke a tou lanovkou na Hrebienok, a tam na lúke pri Hrebienku sme mali voľný rozbeh.
           A posledný výlet bol do Tatranskej Lomnice. V Tatranskej Lomnici sme išli do múzea .
          Z každého výletu sme si odniesli pekné spomienky a suveníry . A to boli všetky výlety  z Vysokých Tatier.
                             ZVONIEC A TEN KONIEC
          Lucia Vlhová