• Návšteva SNG

• 09.06.2013 22:28
        • Žiaci tretieho a štvrtého ročníka strávili Medzinárodný deň detí v Slovenskej národnej galérii.
          Lektori pre nich pripravili workshopy a animačné aktivity k výstavám.
          Tretiaci  workshopom Bez hlavy to nepôjde zisťovali, akými najrozličnejšími spôsobmi prepravuje človek tovar a predmety. Ktoré veci nesmú zabudnúť pri balení sa na cestu a ktoré sú naopak navyše. Ako si pomáhajú v otázkach prepravy rôzne kultúry na iných kontinentoch. Animačný program s tvorivou dielňou vychádzal z tzv. umenia outsiderov na výstave insitného umenia, kde prevláda záujem o svet mesta, dopravných prostriedkov a civilizačných, často už nepotrebných produktov. Vo výtvarnej dielni sa žiaci inšpirovali africkou kultúrou prenášania vecí.
          Štvrtáci v programe Z lesa do lesa skúmali, či môže byť aj umenie ekologické. Ako možno prírodu chrániť a viesť s ňou tvorivý dialóg. Na výstave Medzi selankou a drámou preskúmali diela využívajúce prírodný materiál. Les života, environmentálne dielo od výtvarníka Juraja Meliša, doslova zalesnilo výstavný priestor. Tvorivá dielňa ich postavila pred veľkú výzvu: stromy, ktoré už raz boli človekom rozrezané na kúsky, skúsili postaviť celkom nanovo.
            PaedDr. Elena Bolfová

Na fotky klikni TU