• Knižné hádanky v V.B

• 28.11.2014 18:07
        • Kniha. Áno, kniha. Zhora, zboku, zvnútra ... jednoducho kniha. A tá je kľúčom do čarovného sveta fantázie. Kniha ako taká je aj nosnou témou modelového mesiaca, ktorý nám práve prebieha v škole a na konci októbra vyvrcholí celoškolskou žiackou konferenciou.

Práve v rámci modelového mesiaca sa mi na dnešné ráno podarilo zorganizovať prekvapenie pre deti - zavítal k nám obyčajný muž. Alebo skôr NEobyčajný muž, pán Hujdič alias pán Mrkvička. A spolu s ním k nám "prišlo" aj 14 kníh - absolútnych top kníh súčasnej doby, určených pre vekovú kategóriu 10-12 rokov. Buď to boli knihy, ktoré získali špeciálnu cenu (či už svetovú alebo "len" v rámci Slovenska), alebo boli ocenení ich autori. Za niečo neobyčajné, čím prispeli k rozvoju a napredovaniu literatúry.

Pána Hujdiča som si zvolila zámerne ... nechcela som ako hosťa populárneho spisovateľa, stavila som na človeka, ktorý až taký známy nie je, ale zato je vo svojej oblasti odborník. Pretože svoju prácu robí profesionálne a s láskou. A v čom vlastne vyniká? On totiž strááááááášne rád číta. A stráááááášne rád číta aj iným.  :)  Formou knižných hádaniek dnes vtiahol deti do sveta kvalitnej literatúry. Vďaka krátkym úryvkom z jednotlivých kníh sa deti oboznámili s novými knihami, dozvedeli sa o technike knižnej interpretácie, ktorá je na pomedzí dramatizovaného a scénického čítania, popracovali na vlastnej intuícii a prišli na to podľa akých kritérií si zvoliť  kvalitnú knihu na čítanie. A veru, poriadne ich to nadchlo.  :)  Týmto sa ospravedlňujem všetkým Vám, milí rodičia, ktorých peňaženky v najbližšej dobe utrpia ujmu nákupom kvalitnej knihy, prípadne kníh pre Vaše dieťa ... alebo viete čo? Nie, neospravedlňujem sa.  Bol to môj zámer.  ;)

Fotodokumentáciu z dnešnej akcie nájdete tu:

Petra Mókošová