• Naša nová posilka

• 28.11.2014 18:09
        • Deviataci na Hubenke si užijú novú posilňovňu
        • Vďaka aktívnym učiteľom školy a štedrým sponzorom sa v októbri podarilo otvoriť novú posilňovňu na Základnej škole s materskou školou Jána Amosa Komenského.

Predtým zaprataná miestnosť s náradím má už dnes úplne novú funkciu. Vymaľovaná, kvalitne vybavená posilňovňa bude počas hodín telesnej výchovy slúžiť najmä starším žiakom školy. Žiaci deviateho ročníka sa pod vedením a dozorom pána učiteľa telocviku Ahmeda Hishama budú pomaly zaúčať, ako spevniť telo a nabrať svaly pomocou všakovakého náradia.

Slávnostného prestrihnutia pásky na posilňovni sa ujal starosta Peter Pilinský a pán telocvikár Ahmed Hisham, ktorý je spolu  s PaedDr. Elenou Bolfoou zároveň autorom úspešných projektov „Chceme sa hýbať“. Škola vďaka nim získala 3.000 eur od Úradu vlády SR a ďalších 1.000 eur z Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis.

Po prezretí si nových priestorov a vybavenia posilňovne sa všetci prítomní presunuli do foyeru školy, kde sa ako prípitok podávali zdravé a chutné nápoje od odborníka na zdravú stravu Petra Fijalku.

Fotky z tejto akcie si môžete pozrieť vo fotogalérii stránky školy.