• Projekt e-Bug

• 24.04.2013 21:26
        • V nešej školičke sa v tomto školskom roku rozbehol jedinečný školský projekt  s názvom e-Bug, ktorý aktivizuje naše deti k zdravému životnému štýlu.

•

V nešej školičke sa v tomto školskom roku rozbehol jedinečný školský projekt s názvom e-Bug garantovaný prednostkou Mikrobiologického ústavu Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Helenou Hupkovou spolu so študentmi fakulty.

Naši druháčikovia prežívali po celý školský rok zaujímavé hodiny prírodovedy. Raz do mesiaca totiž spolu s pani učiteľkami a medikmi sledovali napríklad to, ako kysne chlieb či ako sa rozšíria baktérie podaním rúk. Hlavným cieľom projektu je, aby sa žiaci dozvedeli základné informácie o mikroorganizmoch, správnom užívaní antibiotík, o rôznych spôsoboch šírenia infekčných chorôb a o vhodnej prevencii infekčných ochorení pomocou správnej hygieny a očkovania.

Prezentácia fotiek e-Bug