EUROCAMP v Brne

27.04.2017 22:12
        ZŠ s MŠ Jána Amosa Komenského z Hubeného 25 je zapojená do rôznych projektov. Jedným z nich je aj medzinárodný projekt EUROCAMP. V apríli sa ho zúčastnili deti z 5 krajín (Česká republika, Španielsko, Slovinsko, Rakúsko) vrátane nás - Račanov.
        Cieľom tejto akcie je spriatelenie škôl medzi sebou a predstavenie svojej krajiny. Tohtoročný EUROCAMP sa konal v Českej republike, v partnerskom meste Bratislavy – v Brne.

Deň Zeme na ZŠ s MŠ J. A. Komenského

25.04.2017 21:23
        22. apríl je svetovým dňom Zeme.

Eurocamp_2017.pptx

19.04.2017 21:18
        Medzinárodného Eurocampu 2017 v Brne sa žiaci ZŠsMŠ  Komenského zúčastnili spolu s ďalšími školami zo Slovinska, Rakúska, Baskicka a ČR.
        Zoznámili sme sa s rovesníkmi zo zahraničia, oboznámili sa s historickými a geografickými reáliami zúčastnených krajín a miest partnerských škôl,  s ich tradíciami a zvykmi, nadväzovali sme komunikáciu s kamarátmi z partnerských krajín v anglickom jazyku a  trénovali sme si cudzíie jazyky v praxi. Zapojili sme sa do workshopov, v rámci ktorých každá krajina poskytla informácie o svojich tradičných jedlách, zvykoch,
         tradíciách, sviatkoch, zaujímavostiach...

Interaktívne čítanie našich prvostupniarov

07.04.2017 14:51
        23.3.2017 do našej školy zavítal Osmijanko s Osmidunčom a jeho kamarátmi, ktorí postupne zo svojej kapsičky vyťahovali rozprávky Pippi dlhá pančucha, Osmijankove rozprávky a Mačky vo vreci.