Výstava Plody jesene

10.10.2015 11:49
        Zrazu som ho uvidela. Nepoznám jeho meno, neviem kde býva, ani koľko má rokov. Zato jeho výraz tváre bol nezabudnuteľný. V očiach sa mu jagali iskričky pýchy a tvár skrášľoval nepatrný úsmev. Akoby sa práve stal majstrom sveta v cestnej cyklistike. Realita však bola oveľa všednejšia ... nemal za sebou preteky, len obyčajnú cestu do školy. Odprevádzal svojho syna. Trpezlivo čakal, kým sa „mladý“ prezuje, vyzlečie bundu, prehodí zopár slov s kamarátmi. A potom mu do rúk jemne vložil „niečo“, čo bolo zabalené v igelite ... avšak dosť nekvalitne zabalené, pretože obsah toho igelitu bol viditeľný pre každého, kto prešiel okolo. Trčali z neho gaštany a oriešky. Naaranžované do akéhosi drobného útvaru. Potom odišiel. A jeho syn sa s pokladom v rukách stratil niekde v útrobách školy.

Návšteva Brna

12.07.2015 16:39
        Parlamenťáci sa vlakom vybrali navštíviť priateľov v daltonskej základnej škole na Chalabalovej ulici v Brne a bolo skvele.

Fotografický workshop

25.06.2015 22:22
        Preniesť zodpovednosť na deti je fajn. Deti z triedy okolo mňa behajú a pracujú ako včielky v úli, správajú sa pri tom maximálne zodpovedne a ja na lehátku v polosede pod palmou popíjam nealko miešaný nápoj a užívam si svoju chvíľu nezodpovednosti ... lebo veď aj učitelia majú svoje dni.  :-)

V.B v ÚĽUV-e

17.06.2015 22:49
        Jún 2015. Pomaly, ale isto nám zvoní záverečná. Aaale, ešte sme to stihli. Poslednú spoločnú triednu akciu - tvorivé dielne v ÚĽUV-e
        Ani neviem, či by som to nemala radšej nazvať "

" dielne.  :-)  Lebo okrem toho, že deti tvorili, tak sa aj pekne namakali.