...ako zabodovali naši žiaci

07.11.2015 19:24
        V novembri sa naši žiaci zúčastnili konferencie, ktorú organizoval SV UNICEF.

Workshop deviatakov PRÁVA DIEŤAŤA

26.10.2015 19:29
        V piatok 23.10. 2015 sa  v našej škole stretli  všetci deviataci na workshope organizovanom zamestnancami Unicefu PRÁVA DIEŤAŤA.

• Také malé, malinké predčasné Vianoce pre psíky v útulku

26.10.2015 18:54
        „Mami, dnes boli u nás v triede také veľké dievčatá a mali takú krabičku s peniažkami pre zvieratká. A ty si mi nedala žiadne euro a ja som im nemala čo do tej krabičky dať aj keď som veľmi chcela. Mami, ...“, pokračovala moja dcéra vo svojom monológu, ktorý som náhle prestala vnímať. Moju schopnosť vnímať jej slová prehlušili moje myšlienky. Ako som len mohla zabudnúť, že v škole bude zbierka? Pri tom všetkom, čo sa jej snažím vštepiť do života zaberajú láska k zvieratkám, súcit so slabšími a empatia popredné priečky. Našťastie sa zbierka konala aj na druhý deň. Tie veľké dievčatá spolu s ostatnými členmi školského parlamentu celý deň nádherným spôsobom na pár minút narúšali chod vyučovacích hodín. Zaklopali, pozdravili, vošli, povedali čo mali na srdci a s vlastnoručne vyrobenou krabičkou oblepenou obrázkami zvieratiek z útulku (handmade je predsa in) čakali na finančné príspevky vyše 600 žiakov našej školy. Vidieť suverénnych ôsmakov vzdať sa posledných drobných z vrecka pošteklilo na srdci.

Úryvok z dnešného krúžku Mladý novinár

19.10.2015 22:13
        Jedna z nich cupkala v blate, na nohách čižmičky, na ušiach také tie veľké hebké „slúchadlá“ bielej farby, ktoré nedovolia zime zaútočiť a dostať sa pod kožu. Dve ďalšie jej robili komparz s mobilom v ruke. Natáčali, robili videozáznam a tiež zapisovali na rozmáčaný papier. Pršalo ... vlastne lialo. A ani jedna z nich nemala dáždnik.